Jeden dom duży, czy dwa małe?

Przychodzą nam do głowy różne preteksty, dla których powinniśmy budować dom o dużej powierzchni: rodzina wielopokoleniowa, a może zamieszkają u nas dziadkowie, a może dzieci będą mieszkać u nas na stałe wraz z rodzinami, a gdzie pomieścimy gości, którzy nas będą przecież często odwiedzać itd.

W tym momencie chciałbym coś zaproponować pod rozwagę: a może zamiast jednego dużego domu lepiej postawić obok siebie dwa niezależne domy małe?

Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania:
nasze dzieci kiedy dorosną lub starzejący się rodzice mogą mieszkać niezależnie, co przeważnie wychodzi z korzyścią dla wszystkich w drugim domu możemy swobodnie przyjmować gości wynajęcie jednego z domów lokatorom lub np. na gabinet lekarski pomoże nam zagospodarować jego przestrzeń kiedy akurat dzieci są na studiach, albo kiedy ostatecznie się wyprowadzą. Jest to też dosyć popularny w USA sposób finansowania budowy własnego domu. Odstępne płacone przez najemcę pomoże nam spłacić kredyt lub zapewni wymierny dodatek do emerytury na starość.

kiedy w dużym domu nie mamy akurat gości, rodziców, ani dzieci mamy ograniczone pole manewru np. w ogrzewaniu domu na zimę. Jeśli jednak mamy dwa "zrośnięte" małe domy nie ma problemu z ogrzewaniem jednego z nich do temperatury zapewniające komfort cieplny, a drugiego do np. 10 stopni, wystarczających dla utrzymania budynku w dobrym stanie.

22.03.2010. 15:14

Comments

Nie dopuszczaj teraz komentarzy.Nawigacja: Strona główna · Małe domy - zalety · Jeden dom duży, czy dwa małe?
Jakby ktoś nie wiedział, to domy z bali i domy drewniane również nas interesują.

A może kogoś interesuje budowa domu z8? Ikony pasują do każdego wnętrza. Kupuj na www.ikony.com

Ostatnie wpisy

Komentarze

  • Brak komentarzy