Mały dom na kołach

Mieliśmy swój wóz Drzymały, teraz rozwiązanie buntującego się przeciw germanizacji Wielkopolanina kopiują na świecie. Mały dom przewoźny wydaje się interesującym rozwiązaniem dla ludzi nie przywiązanych do miejsca, szukających minimalnych kosztów i nie stawiających szczególnych wymagań jeśli chodzi o wygodę.

Małe domy to warta promowania idea, ale małe domy można rozumieć różnie. W materiale pojawiają się przewoźne domy nawet w wielkości 100 stóp kwadratowych, co daje na nasze jakieś 10m2! Czy naprawdę można wygodnie mieszkać na takiej powierzchni? Wiele rozwiązań przypomina te stosowane w przyczepach kempingowych czy domkach holenderskich, jednak tym razem to co wozimy na przyczepie przypomina z wyglądu prawdziwy dom. Przypomina nawet takie tradycyjnie polskie domy z bali. Chociaż w odpowiednio (a może raczej nieodpowiednio?) przeskalowanych wymiarach z zachowaniem proporcji tradycyjnego drewnianego domu.

Jeśli ten wpis lub film kogoś zainteresował, to więcej informacji można zdobyć na stronie: http://www.tumbleweedhouses.com. Można tam również obejrzeć przykładowe realizacje małych domów przewoźnych, zakupić podręcznik budowy i pobrać projekty małych domów. Można również przeczytać wyjaśnienia dlaczego gotowe rozwiązanie kosztuje tak drogo, bo koszt rzeczywiście zaskakuje in minus.

W polskich warunkach, gdzie budowa domu bez względu na jego wielkość wiąże się z ogromną ilością formalności i barier urzędowych, budynek na kołach rejestrowany jako przyczepa i ustawiany na dowolnej działce może być rozwiązaniem części problemów.

02.11.2010. 12:04

Comments

Nie dopuszczaj teraz komentarzy.Nawigacja: Strona główna · Małe domy - zalety · Mały dom na kołach
Jakby ktoś nie wiedział, to domy z bali i domy drewniane również nas interesują.

A może kogoś interesuje budowa domu z8? Ikony pasują do każdego wnętrza. Kupuj na www.ikony.com

Ostatnie wpisy

Komentarze

  • Brak komentarzy